Uniderm – názory, cena, kde kúpiť, pôvodné, alebo je to stojí za to?

Krém na vonkajšie použitie 0,1% biely alebo takmer biely.

Pomocné látky: gexilenglikole, glycerylmonostearát 40-55, cetylalkohol a stearylalkohol, makrogol 20 cetostearyl, včelí vosk biely, oxid titaničitý, hlinitý škrob octenylsuccinate, kyselina fosforečná, zriedená, vazelína biela, čistená voda

.

15 g – rúrky z hliníka (1) – Balenie kartónu
30 g. – rúrky z hliníka (1) -. Balenie lepenky

farmakologického účinku

GKS pre vonkajšie použitie. Má protizápalový, protisvrbivé a antiexudative efektu.

Uniderm mometazón (a iné GKS) indukuje uvoľňovanie proteínov, ktoré inhibujú fosfolipázy A2 a je známy pod názvom lipocortin, ktoré ovládajú biosyntézu týchto mediátorov zápalu, ako sú prostaglandíny a leukotriény inhibíciou uvoľňovania ich spoločného prekurzora, kyselina arachidonová .

Farmakokinetika

pri lokálnej aplikácii krému absorpcie Uniderm® je zanedbateľný. 8 hodín po aplikácii na neporušenú kožu (bez occluzionna obväzy) v systémovom obehu je zistená asi 0,4% účinnej látky.

svedectvo

príznaky zápalu a svrbenie dermatóz sú prístupné terapie kortikosteroidmi.

Dávkovanie

Liečivo sa zvonka.

Tenká vrstva smotanovej Uniderm® aplikovaný na postihnutú kožu 1 čas / deň. Dĺžka liečby je určená jeho účinnosti a znášanlivosti u pacienta, prítomnosť a závažnosť vedľajších účinkov.

Vedľajšie účinky

Kožné reakcie s: zriedkavé – podráždenie a suchosť kože, pálenie, svrbenie, folikulitída, hypertrichóza, akné, hypopigmentácia, periorálna dermatitída, macerácia kože, pristúpení sekundárnej infekcie, známky atrofia kože, strie, miliaria; Menej ako 1% – tvorba papuly, pustuly

.

alergická reakcia s: alergická kontaktná dermatitída

.

Ostatné: pri aplikácii krém Uniderm® po dlhú dobu a / alebo pri liečbe veľkých oblastí kože, alebo s využitím okluzívny terapie, najmä u detí a dospievajúcich sa môže vyskytnúť nežiaduce účinky typické pre systémové kortikosteroidy, vrátane nadobličiek nedostatočnosť a Cushingov syndróm.

READ  Schnelle Vena - názory, cena, kde kúpiť, kúpiť teraz, kŕčové žily

Kontraindikácie

Uniderm – akné růžovka;

periorálna dermatitída;

– bakteriálne, vírusové (spôsobenej herpes simplex typu 1 a 2, vírus varicella zoster), alebo hubové infekcie kože;

– tuberkulóza;

– syfilis;

– postvakcinačné reakcie s;

– deti do veku 6 mesiacov;

– tehotenstvo (liečenie rozsiahlych oblastí pokožky, dlhodobej liečbe);

– laktácie (použitie vo vysokých dávkach alebo po dlhú dobu);

-. Precitlivenosť na liek alebo kortikosteroidy

S opatrnosťou by mal byť liek používaný na tvári a v záhyboch kože, s obväzom a pri aplikácii na veľké plochy kože a / alebo pri dlhodobej liečbe (najmä u detí starších ako 6 mesiacov).

Aplikácie tehotenstva a dojčenia

Bezpečnosť používať krém Uniderm® počas tehotenstva a dojčenia sa neštudovala.

Kortikosteroidy placentárnu bariéru. V prípade tehotenstva by sa mali vyhnúť dlhšiemu zaobchádzania a užívanie tejto drogy vo vysokých dávkach v súvislosti s hrozbou negatívneho vplyvu na vývoj plodu.

Uniderm kortikosteroidy sa vylučujú do materského mlieka. V prípade, že sa predpokladá použitie tejto drogy vo vysokých dávkach a / alebo dlhší čas, mali by ste zastaviť dojčenie.

Deti

Bezpečnosť a účinnosť krému Uniderm® v miestnej aplikácii u detí nad 6 mesiacov po dobu dlhšiu ako 6 týždňov, sa neskúmal.

Vzhľadom k tomu, že u detí je pomer plochy povrchu a telesnej hmotnosti viac ako u dospelých, deti sú vystavené väčšiemu riziku potlačenie funkcie hypotalamus-hypofýza-nadobličky systému a vývoj Cushingovho syndrómu s využitím všetkých kortikosteroidmi lokálna a lokálne aplikácie.

Dlhodobá liečba detí kortikosteroidov môže viesť k porušeniu ich rast a vývoj. Deti by mali dostávať minimálna dávka, dostatočná na dosiahnutie účinku. U detí vo veku od 6 mesiacov do 2 rokov počas liečby by nemala presiahnuť 5 dní.

Kontraindikácie :. Deti do veku 6 mesiacov

Zvláštne pokyny

Ak je aplikovaný na veľké plochy kože po dlhú dobu, a to najmä pri použití okluzívny terapie môžu rozvinúť systémové účinky kortikosteroidov. Vzhľadom k tomu by mal monitorovať stav pacientov na aké príznaky potlačenie funkcie hypotalamus-hypofýza-nadobličky systému a rozvoj Cushingovho syndrómu.

READ  Perfect Smile Veneers veneers - názory, cena, kde kúpiť, prísady, ako to funguje?

Vyhnite sa krém Uniderm® do očí.

Propylénglykol do kompozície liečiva môže spôsobiť podráždenie v mieste aplikácie. V takých prípadoch, prerušiť používanie krému Uniderm® a priradiť vhodnú liečbu.

Všimnite si, že GCS sú schopné zmeniť symptómy niektorých kožných ochorení, ktoré môžu komplikovať diagnózu. Okrem toho je použitie kortikosteroidov môže byť príčinou oneskoreného hojenia rán.

S dlhodobá GKS náhle ukončenie liečby môže viesť k vývoju syndrómu odrazenou strelou, ktorá sa prejavuje vo forme dermatitídy s intenzívnou začervenanie a pálenie. Takže po dlhom priebehu liečby, eliminácia drogy Uniderm® by malo byť vykonané postupne, napríklad zapnutie prerušovanom režime liečby, než sa úplne zastaví.

Použitie v Pediatrics

Bezpečnosť a účinnosť krému Uniderm® v miestnej aplikácii u detí nad 6 mesiacov po dobu dlhšiu ako 6 týždňov, sa neskúmal.

Vzhľadom k tomu, že u detí je pomer plochy povrchu a telesnej hmotnosti viac ako u dospelých, deti sú vystavené väčšiemu riziku potlačenie funkcie hypotalamus-hypofýza-nadobličky systému a vývoj Cushingovho syndrómu s využitím všetkých kortikosteroidmi lokálna a lokálne aplikácie.

Dlhodobá liečba detí kortikosteroidov môže viesť k porušeniu ich rast a vývoj. Deti by mali dostávať minimálna dávka, dostatočná na dosiahnutie účinku. U detí vo veku od 6 mesiacov do 2 rokov počas liečby by nemala presiahnuť 5 dní.

Predávkovanie

Symptómy :. Inhibícia funkcie hypotalamus-hypofýza-nadobličky systému, vrátane sekundárnej nedostatočnosti nadobličiek

Liečba :. Symptomatická, ak je to nutné – korekcia elektrolytovej nerovnováhy, vysadení lieku (pri dlhodobej liečbe – postupné ukončenie)

Liekové interakcie

žiadne údaje o interakcii krém Uniderm® s inými liekmi.

Podmienky na uchovávanie

Liek by mal byť uchovávaný mimo dosahu detí pri teplote od 15 ° C do 25 ° C. Doba použiteľnosti – 2 roky.

Podmienky dodávok lekární

A drog vydávané na lekársky predpis.

Paulína Turošíká
About Paulína Turošíká 280 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby. Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.