Vitaelife Pharma Vitamin D3 – názory, komentáre, cena,

Cholekalciferol (vitamín D3) je dôležitou látkou pre rast a rozvoj človeka. Je rozpustný v tukoch komponent, ktorý je produkovaný v ľudskom tele v letných mesiacoch zostať pod slnkom, a je doplňovaný v zime potravín.

pre ľudské telo nebezpečné nedostatku tohto vitamínu a jeho prebytok. Z článku sa dozviete, prečo je potrebné vitamín D3 pre ženy, mužov aj deti.

Obsah

Funkcia vitamínu D3 v tele dospelých

Keď je vhodnou zložkou nie je dosť, tam je porucha metabolizmu a zhoršuje fungovanie všetkých orgánov. príjem vitamínu D3 je nutné pre tieto systémy a orgánov:

 • kosti
 • buniek
 • imunity
 • žľazy s vnútornou sekréciou,
 • nervový systém.

Jednou z funkcií tejto látky je absorpcia vápnika a horčíka, ktoré tvoria, podpora zubné tkanív a kostí.

Cholekalciferol pomáha poskytnúť tkanivové zložky kostí, čo dáva možnosť ju posilniť.

Substance obnovuje bunky v tele a urýchľuje ich rast. Pokiaľ ide o vývoj rakovinových buniek, kedy rakovina, táto zložka spomaľuje proces ľudských pacientov. Látka sa týka onkologických lézie čreva alebo mliečnej žľazy.

Vitamín podporuje imunitný silu človeka, ktorý prispieva k normálnemu fungovaniu kostnej drene. Bez tejto látky telo nebude vyvíjať dostatočnú hladinu inzulínu, ktoré normalizuje hladinu cukru v krvi.

Vzhľadom k príjmu horčíka a vápnika, posilňuje plášť nervov, ktoré sú zodpovedné za ich ochranu. Vitamín pomáha nervové impulzy sú bežne prenášané v tele. Prípravky obsahujúce túto látku, ktorá je použitá na liečbu sklerózy multiplex.

Prečo by D3 je potrebné ženám

priznanie žien prípravkov obsahujúcich D3, je spojená s ich tehotenstva. fetálnej tkanivo vápenatý hmotnosť od 8 týždňov tehotenstva. Táto lehota začína mineralizácii kostry a kladie zubné tkanivá. V druhom trimestri tehotenstva je embryo už tvoril prvý kostnej tvoril zubnú sklovinu. A po 21 týždňoch kostry mineralizers aktívne rast dieťaťa stane rýchla.

predpísať profylaktickú terapiu s vitamínom D3, keď jedlo vstúpi do nedostatočné množstvo vápnika. Ak ženy sledoval riziko vzniku osteopénia, lieky sa predpisuje 10 týždňov tehotenstva.

Ak vezmeme liek, je dôležité dodržiavať odporúčania lekára, aby sa nezvyšovala dávkovacích prostriedkov. Nadmerné hromadenie ženskom tele vápnika počas tehotenstva vedie k tomu, že niektoré deti majú rýchle uzavretie Fontanelle. Tento faktor vytvára problém pre teenagerov, ak sú náchylní k zvýšeniu vnútrolebečného tlaku.

Nadmerný príjem vápnika a cholekalciferolu v tele spôsobí, vápenatých usadenín v plakoch a v budúcnosti vyvoláva vaskulárne ochorenia.

Denná sadzba poistného pre ženy

Dospelé samice v deň budete potrebovať 600 IU. V období tehotenstva a dojčenia sa dávka zvýši na 800 IU. V starobe, denná rýchlosť sa zvyšuje na 800 IU v dôsledku vylúhovanie vápnika z kostí.

Potreba zvyšuje vitamín za týchto podmienok:

 • diéta alebo vegetariánstvo;
 • nedostatkom pobytu na priamom slnku;
 • život vo vysokých zemepisných šírkach;
 • nedostatok spánku;
 • znečistenie životného prostredia.

Ak žena má tmavú pleť, je potrebné holekalziferola vyššie, , pretože to znižuje súčasť syntézy pre epidermis.

Denná normou vitamínu u žien je 600 IU.

Prečo by D3 potrebovať silnejšie pohlavie

Cholekalciferol poskytuje celé telo. U mužov prínosy vitamínu D sa skladajú z týchto bodov:

 1. Pozitívny vplyv na štítnej žľazy;
 2. Produkcia testosterónu. Tento prvok spaľuje tuk a je zodpovedný za syntézu energie;
 3. Zlepšuje funkciu pečene;
 4. reguluje rast buniek;
 5. asimilovať horčíka;
 6. Znižuje riziko vzniku rakoviny, cukrovky a ďalších ochorení;
 7. Zvyšuje absorpciu vápnika a fosforu.

Okrem toho podporuje tonus svalových tkanív, normalizuje krvný tlak a zlepšuje pamäť a ďalšie mozgové funkcie.

Mužský kardiovaskulárny systém, než podstúpi deštruktívne zmeny, na rozdiel od žien. To naznačuje, že muži sú dôležité pre udržanie zdravia srdca a ciev. Vitamín D je ochranná stena pre telo muža. Je schopný chrániť telo od nízkych dávok žiarenia a vývoj rakovinových buniek. Nezanedbateľnou látka a ochorení AIDS, pretože pomáha udržiavať imunitu organizmu.

Denná sadzba poistného pre mužov

Ak v krvi mužov v analýze vitamínu D nižší ako 10 ng / ml, v závislosti na týchto ukazovateľov, môžeme konštatovať, o jeho nedostatku v tele. Čísla od 10 do 30 ng / ml ukazujú nedostatok. Norma je koncentrácia látky v krvi od 30 do 100 ng / ml.

Analýzy môžu byť prezentované do iných jednotiek – nmol / l. V tomto prípade je normou vyzerá inak.

Deficit látky, 0 až 25 nmol / l;

Nedostatok látky 25 až 75 nmol / l;

normou. – 75 až 250 nmol / l

U mužov denná dávka vitamínu je približne 600 IU.

Starší ľudia potrebu vitamínu D3

Ľudská potreba príjmu D3 zvyšuje vitamínových s vekom. To je vzhľadom k zníženiu úrovne absorpcie látky a schopnosťou je nezávislý vývoj. Okrem toho, teraz, keď ste starý, sa vyskytuje častejšie zlyhanie obličiek a znižuje dobu expozície.

Starnutie ľudské telo kože, teda postupne stráca schopnosť vlastnej produkcii vitamínu D3. Keď sa telo nedokáže vyrobiť samo, je nutné získať látku zvonku, od potravín a od drog.

S 50 rokov je potrebné ďalej doplnenie zásob vitamínu D pre normálne fungovanie. Slúži ako prevencia osteoporózy. Osteoporóza je ochorenie, ktoré často postihuje kostné tkanivo ľudí starších vekových skupín. V prípade, že pacient už stalo Osteopathic zlomeniny, tam je pravdepodobnosť jej znovuobjavenie.

OP u starších pacientov dochádza bez charakteristické rysy. Pacient nemôže cítiť zmeny a nevidí príznaky až do kostí peredaetsa. Dôležité v starobe zaistiť telu správne množstvo vitamínu D3. Takéto opatrenia – vynikajúcou prevenciou osteoporózy. Nedostatok látok u starších osôb zhoršuje výskyt iných somatických chorôb chronických.

Čo dieťa potrebuje vitamín D3

cholecalciferol látka vykonáva tieto funkcie v tele dieťaťa:

 • posilňuje imunitný systém;
 • pomáha akumuláciu vápnika, fosforu, kostného tkaniva;
 • Pomáha rast kostí a svalov.

Zdravie nastávajúce matky je nemenej dôležité ako zdravie dieťaťa.

Počas tehotenstva a dojčenia dieťa zachádzať opatrne do svojho jedálnička. Diverzifikovať potravinové produkty bohaté na vitamín D3, železa, vápnika a iných stopových prvkov.

Novorodenec nemá takmer žiadny vo svojich telesných zásob cholekalciferolu, zvlášť keď sa narodilo predčasne. Sčasti tento nedostatok môže byť doplnený, keď si dojčiť dieťa, ale matka je potrebné konzumovať vitamíny. Keď vezmete do úvahy skutočnosť, že dostatočné množstvo látky syntetizované v ľudskom tele pod slnečným svetlom, potom sa dieťa vitamíny jednoducho nevyhnutné, nie je to vždy deti si môžete dojednať slnka.

Ak budete ignorovať odporúčania lekára pre užívanie vitamínov, potom o tri mesiace dieťa začne prejavovať prvé príznaky krivica, je hladina vápnika v krvi zníži. Pediater by mal rozhodnúť potrebu liekov a dávkovanie pre novorodencov. Uistite sa, že vy a vaše dieťa na ulici, a to najmä za slnečného počasia. Tým sa zabráni prejav nedostatku u detí vitamíny a vápnik.

Tak, vitamín D3 je nevyhnutný pre všetkých, od novorodencov pre seniorov. Časť tejto látky sa telo dostane len tým, že pod slnkom, ale s nedostatkom treba korigovať stravu a navyše brať lieky predpísané lekárom.

About Paulína Turošíká 280 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby. Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.